Премудросте земна, бібліотеко!
Віват тобі, хранителько свята!
До тебе йдуть і зблизька , і здалека,
Щоб почерпнуть від тебе лиш добра!     

   

       Бібліотека – храм добра і знань, до якого приходять ледь навчившись читати! Всеукраїнський День бібліотек – данина великому внеску бібліотек у культуру та науку нашої країни. Держава належним чином оцінює значення бібліотек. Тому зовсім невипадково, у рік тисячоліття літописання і книгодрукування Президент України своїм Указом проголосив 30 вересня Всеукраїнським днем бібліотек.(1998 р.)
Символічно, що саме в день Віри, Надії, Любові та їх матері Софії (мудрості) відзначається це свято.
      Бібліотеки здавна називали: «Пристанище мудрості», «Хранителька добра», «Давня і вічна юна оселя людського розуму»
«Бібліотека» – слово грецького походження, в перекладі «бібліо» - книга, «тека» - зберігання, тобто книгосховище, місце для зберігання книг. Це древня і вічно юна оселя людського розуму. Все життя всесвіту зосереджено у цьому магічному кристалі, що називається – бібліотека.
      В Україні перші бібліотеки з’явилися з незапам’ятних часів під час правління Ярослава Мудрого ( приблизно з 1037 р.).
      А сучасна бібліотека – це не просто книгозбірня, а й відкритий кожному безмежний інформаційний світ; це храм духовності, до якого завжди можна прийти не тільки в пошуках істини, а й за розрадою, прагненням досягти душевної рівноваги.
     Так! Є багато див на землі, створених природою і зроблених людиною. Та чи не найбільше диво з див – книга. У ній весь неосяжний світ. Як незгасимий смолоскип освітлює шлях людині книга. І завжди цей смолоскип був у руках бережливих, надійних, у руках бібліотекаря.
Кожна книга – мудрий друг, який веде нас у дивовижний світ, знайомить нас із прекрасними людьми. Читаючи книгу, стаєш розумнішим, сильнішим і добрішим. Письменник Віктор Гюго колись сказав: «Творець книги – автор, Творець її долі – бібліотекар».
Тож, як записано в стародавньому трактаті: „Воздамо дяку тому, хто допоміг нам легко пройти крізь складний лабіринт книг”.
      Ми – бібліотекарі, з книгою пов’язали своє життя, з нею ми працюємо і відпочиваємо, їй ми безмежно вдячні.
Головною метою діяльності нашої бібліотеки є популяризація літератури серед професорсько-викладацького складу, курсантів, студентів, формування їх світогляду, допомога усім читачам в задоволенні особистих інтересів, потреб, запитів.
      Важливим напрямом в роботі бібліотеки НУЦЗУ було і залишається сприяння формуванню культури і інтелекту, широкого світогляду майбутніх фахівців шляхом проведення уроків мужності, літературно - музичних віталень, вечорів пам’яті, читацьких конференцій, усних журналів, відкритих переглядів нових надходжень, книжкових виставок, творчих зустрічей з письменниками і поетами Харкова.
     А головний принцип у роботі з читачами залишається незмінним: «Кожному читачеві – свою книгу, кожній книзі – свого читача».
     З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек вітаємо усіх , хто читає, навчається та любить книгу! Від щирого серця зичимо Вам міцного здоров’я, душевної рівноваги, натхнення, успіхів, миру та злагоди!
      Любіть книгу! Людина, яка любить читати – щаслива людина. Бо навколо неї завжди багато розумних, вірних друзів. Ці друзі – книги!
Тож будемо читати завжди. І хай не буде у нас жодного дня без книги, жодного дня без прочитаної хоча б однієї сторінки!
Книга – дивовижний сад, будинок життя та мудрості!

 

библ.2020

библиотека