Починаючи з 1999 року, 14 жовтня щорічно в нашій державі відзначається День Українського козацтва.   

Улюблена Богом перлина
Для всіх українців одна
Козацька моя Україна
Хлібів золотих сторона
Негодами лютими бита
Віками ти йшла до мети
Тобі в небі зорею світити
І волю і долю знайти

      Саме козацтву належить особливе місце в історії та в історичній пам’яті українського народу. Козацтво було тією силою, яка впливала на історію України в 17-18 ст .
     На долю козаків випала велика і тяжка місія – бути оборонцями нашої землі. Козак – вільний чоловік, неустрашимий вояк, відважний, озброєний, завжди готовий обороняти свій рідний край від ворогів, захисник православної віри. А історію нашої держави неможливо уявити без козаччини.
      14 жовтня українці відзначають одне із найважливіших церковних свят – Покрову Пресвятої Богородиці. На цю ж дату також припадають такі значущі для України свята, як День захисника України і День українського козацтва. Усі ці три свята тісно між собою пов’язані.
     Велике свято Покрови Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви встановлене на згадку про дивовижну появу Богоматері віруючим.
За переказами, відбулося це у 910 році в Константинополі. Столицю тримали в облозі полчища ворогів, готових у будь-який момент увірватися в місто. Жителі візантійської столиці зібралися в храмі й молили Богородицю про порятунок від нападників. Матір Божа з’явилася перед людьми, почала молитися Господу, а потім вкрила людей своїм покровом (омофором), захищаючи їх від ворогів видимих і невидимих.
     Козаки вважали Богоматір своєю заступницею й захисницею від ворога. Головна церква українських козаків завжди була на честь Покрови. Її ікона була в кожному курені, а зображення Богоматері було на хоругвах, під якими козаки виступали у походи.
    Нам відомо з історії, що козаки збирали Велику раду також 14 жовтня, на якій обирали гетьмана і визначалися з подальшими військовими планами.

Козаки – це сильні люди!
Козаки – безсмертні люди!
Козаки – борці за волю!
За народну щасливу долю!

      Відгомоніли століття з того часу, як виникло козацтво.
І постає в нашій уяві образ сильних, мужніх і сміливих героїв, захисників рідної землі завдяки творам художньої літератури.
      Ми сподіваємось, що і наші хлопці ростуть сильними, мужніми, сміливими, майбутніми нашими захисниками – справжніми козаками!
      Запрошуємо любителів книги та читання до нашої бібліотеки.

захид

захид1

козацтво

выставка