У 1997 році був виданий указ Президента України «Про День української писемності та мови».
Це свято відзначається 9 листопада , в день вшанування пам’яті визначного діяча Нестора Літописця.

 

     Це гарний привід пригадати історію, поговорити про важливість нашої мови для сучасності, заохотити усіх до безупинного вивчення нашої рідної мови!
Мова – краса спілкування,
Мова – як сонце ясне,
Мова – то предків надбання,
Мова – то багатство моє!
Мова – найбагатший скарб народу!
     Наша мова рідна нам, як мама і тато, як та земля, на якій ми зростаємо. Бо це мова, яку ми всі чуємо змалку, якою ми промовили перші слова. Любов до рідної мови розпочинається ще з колиски, з маминої пісні. Це мова зрозуміла всім нам. Без мови немає народу.
    Мова — це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова — це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам’ять, найцінніше надбання віків, мова — це ще й музика, мелодика, барви буття, сучасна художня інтелектуальна і мислительська діяльність народу.
    Кожна епоха дарує людству нові винаходи і відкриття. Величезним винаходом людства було письмо.
    Писемні знаки дали людям можливість зберегти знання про світ та природу. Пройшло не одне століття аж поки створилися літери.
Разом із християнством до Київської Русі прийшла старослов’янська (або церковнослов’янська) мова, створена на базі давньоболгарських діалектів Кирилом і Мефодієм (перших слов’янських культурних діячів). Нею писалися релігійні та офіційні тексти. Старослов’янська мова довгий час виконувала функції писемної мови.
    З XIV по XVIII ст. на теренах України побутувала староукраїнська мова, яка активно використовувалася як писемна. Поява новоукраїнської мови, яка згодом стала сучасною літературною, датується ХІХ ст. Її зачинателем вважається письменник І. Котляревський, а основоположником — Т. Шевченко.
   Мова – це глибина тисячоліть.
   Скільки чудових віршів, оповідань, казок, пісень написано нашою рідною українською мовою! Учіть мову, звикайте розмовляти правильно і гарно!
   Українська мова – державна мова України. Українською мовою розмовляють близько 45 мільйонів людей і вона входить до другого десятка найпоширеніших мов світу. Зберігати і плекати рідну мову може тільки її носій. Тобто, ми – українці!
   З нагоди такого свята в читальній залі нашої бібліотеки розгорнута книжкова виставка літератури. Завітайте до нас, запрошуємо усіх читачів до вивчення нашої рідної мови, до читання.
  Хто багато читає, той багато знає!

письменность 2020