(До 150-річчя від дня народження Лесі Українки)

Як умру, на світі запалає

Покинутий вогонь моїх пісень,

І стримуваний пломінь засіяє,

Вночі запалений, горітиме у день».

               Леся Українка      

 25 лютого виконується 150 років від дня народження видатної української поетеси, культурної діячки, найвідомішої жінки давньої та сучасної України - Лесі Українки.
Її називають геніальною донькою українського народу, красою і гордістю нації, духовним вождем української інтелігенції.
Її творчість багата і різноманітна. Поезія Лесі Українки свідчить про велику любов до рідної землі, вболівання за долю свого народу.
Основними джерелами творчості Лесі Українки стали її власні переживання. Завдяки їм в українській поезії з’явилися надзвичайно прекрасні по глибині ліричності, душевного драматизму і психологізму твори.
Леся Українка різко розширила традиційні жанри української літератури. Вона принесла нові образи з Давнього Єгипту, давньоєврейської історії, періоду раннього християнства та європейського Середньовіччя.
В роботах Лесі Українки на тему національно-визвольної боротьби з’являються нові образи борців за волю, незалежність та свободу України.
Вся сукупність її творів – це образ ідеальної землі, земного раю, що зветься “Україна”.
З нагоди цієї дати курсанти факультету цивільного захисту (групи ЦЗ 19-121 та ЦЗ 19-122) завітали до нашої бібліотеки на поетичний вернісаж «Довго щирими словами до людей промовлятиму я», де вони мали можливість ознайомитись з розгорнутою книжково-ілюстративної виставкою, ще раз, за допомогою підготовлених бібліотекарем презентації та відеоматеріалу, відстежити життєвий та творчий шлях Лесі Українки, а також дізнатися про деякі цікаві факти з її життя та послухати вірші і пісні.
Любі наші читачі! Ця ювілейна дата пам’яті – чудова можливість ще раз перечитати твори нашої улюбленої поетеси Лесі Українки.
Завітайте до нашої бібліотеки, ми чекаємо на вас!

11

22

33

44

55

66