В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує людство. До них належить ім’я великого українського поета Тараса Шевченко.    Ти, Тарасе, сьогодні нас зібрав докупи.
   І зійшлися у цій залі  Шевченка онуки.
     Березень в Україні часто називають Шевченковим. І не випадково: щороку навесні, коли Великий Кобзар приходить до нас – і щороку новим, неповторним.
     Дев’ятого березневого дня 1814 року принесли лелеки до кріпацької хати маленького хлопчика. Ця подія відбулася в селі Моринцях колишнього Звенигородського повіту на Київщині. Саме того дня Господь послав нам безсмертну душу, Україні гордість і славу, а панові Енгельгардтові ще одного кріпака. 207 років минуло від тієї події.
      І сьогодні , як живий, говорить поет із нащадками – тому що всі ці роки незгасним вогнем палахкотить могутня і ніжна його поезія. До сьогоднішнього дня вона закликає любити свій рідний край, свій народ, брататися сильному зі слабшим, бути справедливим, чесним. Кожне покоління відкриває в ньому щось для себе.
      Шевченко легендарний, бо він – різний. У його постаті - безліч світів, поглядів, можливостей. Він завжди близький нам, завжди сучасний, тому постійно з’являються нові нестандартні та інноваційні форми популяризації постаті Тараса Григоровича та його творів.
     До нашої бібліотеки завітали курсанти груп ЦЗ 20-111, ЦЗ 20-112, ІЗП 20-114 на вечір поетичного настрою «Завжди сучасний Шевченко». Ми згадали життєвий та творчий спадок Великого митця, звучали його поезії, пісні. Нам дуже приємно, що серед наших читачів є поети-початківці. Сьогодні перші спроби пера, а завтра ми бажаємо юним поетам виходу їхніх поетичних добірок. Учасники заходу Владислав Фроленко, Марина Вілль, Андрій Микуленко - поети-початківці прочитали нам свої авторські вірші.
    То давайте ж торкатися серцем до Шевченка, його творів, проникнемось їхнім духом, і тим самим зможемо виконати поетові заповіді. Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса нехай оновлює наші душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну.

шевченко 5

шевченко 7

шевченко 6

2021 2