Поклонімося ж всім, хто впав у бою,
Хто відстояв нашу свободу...

 

 Війна для України почалася 1 вересня 1939 р. із нападу гітлерівської Німеччини на Польщу. Цього дня німецька військова авіація бомбардувала Львів та інші міста. Від 17 вересня учасником Другої світової війни на боці Німеччини став Радянський Союз. Українські землі з перших днів опинилися в епіцентрі бойових дій.

 Наша держава зробила значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини. Ціною цього стали надзвичайні втрати України упродовж 1939–1945 років, за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.

 День пам’яті та примирення та День перемоги символізує не тріумф переможців над переможеними, а має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією, адже на кону стоять людські життя.

 Символом відзначення Дня пам'яті та примирення стала красива квітка- червоний мак.
Це міжнародна символіка пам'яті жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, алюзія кривавого сліду від кулі, що передає страждання та смерть. Квітка маку присутня і в українському фольклорі. За легендою, маки зацвітають там, де пролилася козацька кров.

 Минає час ... Все далі і далі відходять від нас грізні і важкі роки Другої світової війни, але не згасає пам’ять про тих, хто виніс роки окупації та пекло концтаборів, хто піднімав з руїн і відроджував Батьківщину.

 Дорогі ветерани, щирий уклін вам!

 Ваша мужність, життєва мудрість, ставлення до ратного і громадянського обов'язку — це високий приклад для наслідування. Наш обов'язок — бути гідними вашого життєвого подвигу, утверджуючи мир, злагоду та суспільну гармонію на українській землі.

1941