14 жовтня – значуща дата, яка щорічно переповнює гордістю та хвилюваннями серця мільйонів громадян нашої України. В цей день в країні відзначають одразу декілька славетних свят. Православна церква святкує День Покрови Пресвятої Богородиці. З 1999 року згідно з Указом Президента України у свято Покрови відзначають День українського козацтва. Також цей день вважається датою створення української повстанської армії. З 2015 року 14 жовтня святкують і День захисника України, який в 2021 році перейменовано на День захисників і захисниць України».

Всі ці патріотичні свята об’єднує в собі Покрова Пресвятої Богородиці, так чи інакше будучи присутньою в них і відрізняючи цей день серед інших.
Історія українського козацтва – це одна з найвизначніших
сторінок життя нашого народу. В найтяжчі часи іноземного поневолення
козацтво було справжнім захисником рідної України, оборонцем віри,
моралі та державницьких традицій нашої вітчизни.
Впродовж століть могутнє козацьке братство здійснювало вплив на європейську історію. Саме з козацького роду вийшли відомі всьому світу діячі національного відродження та визвольного руху України.
Й донині нащадки козаків розвивають найкращі традиції наших предків, що є для нас зразком доблесті і відданості Україні.
З нагоди всіх цих свят, в бібліотеку були запрошені курсанти факультету ЦЗ (групи ЦЗк 21-111 та ІЗП 21-113), де їм розповіли про історію цього особливого дня, про святкування Покрови, її традиції та звичаї.
Захищати Батьківщину – це складна місія, тому в цей важливий день – День захисників і захисниць України, ми вітаємо усіх тих, хто оберігає наш спокій і дарує мірне небо над головою. Бажаємо усім міцного здоров’я та успіхів у виконанні службових обов’язків на благо нашої держави!
Мирного неба над головою!

1

2

3

 

4 1

5