Рідна мова
Солов’їну, барвінкову,
Колосисту на віки –
Українську рідну мову
В дар дали мені батьки.
Берегти її, плекати
Буду всюди й повсякчас,
Бо ж єдина – так, як мати,-
Мова в кожного із нас!

О. Забужко

 

     Із сивої давнини бере початок наша мова. Багато складних моментів пережила вона...

      9  листопада наша країна святкує День української писемності та мови. Це свято започатковане Указом Президента України від 6 листопада 1997 року.

     За православним календарем саме 9 листопада вшановують пам’ять Преподобного Нестора Літописця – першого історика Київської Русі, мислителя,  вченого, чернеця Києво-Печерського монастиря.

     Дослідники вважають, що саме з Нестора Літописця і починається писемна українська мова. До речі згадати великих просвітителів слов’ян –  братів Кирила і Мефодія. Ними був створений алфавіт у 863 р. 

      Мову простого українського народу передав нам у спадок Григорій Сковорода, вдосконалив її Іван Котляревський, створивший «Енеїду».

      Сучасна українська літературна мова пов’язується з конкретною датою-виданням Енеїди Котляревського у 1798 році.

   Григорій Квітка-Основ’яненко, Павло Гулак-Артемовський, Тарас Шевченко та багато інших видатних людей свого часу являються виразниками духовності українського народу.

...возвеличу Малих отих рабів німих,
А на сторожі коло їх –
Поставлю слово...

                                             (Т.Г. Шевченко)

         Сьогодні українська мова досягла високої довершеності та зайняла одне з почесних місць серед найрозвиненіших мов світу. Давайте усі разом прислухаємося до чарівних звуків , животворного трепету й вогню, материнської лагідності і доброти, мудрості земної, втілених в українське слово!

       З нагоди свята до бібліотеки університету на літературний вечір завітали курсанти груп: ЦЗк-18-141, ЦЗк-18-142, ІЗП-18-144. Звучали вірші, пісні, перлини народної творчості: загадки та прислів'я. Увагу запрошених привернула книжкова виставка  "О, слово рідне! України слово!"

        Приємні хвилини спілкування запам'ятаються надовго.

9 нояб 2 2.

 

9 нояб 2 1

9 нояб 3

мова

9 нояб