Голодомору сльози і могили…

І перед ними ми в боргу завжди

За тих, що крихти хліба не доїли

І не допили чистої води.

Земля, як цвіт, земля, як страх,

Земля, як морг…

Голодомор, голодомор, голодомор…

У ХХ сторіччі український народ пережив одну з найстрашніших трагедій у своїй історії – Голодомор 1932-1933 років. Це був найчорніший час в історії України.

В світі не зафіксовано голоду, подібного тому, що випав тоді на долю однієї з найродючіших і найблагородніших країн. Україна, яка завжди годувала хлібом весь світ, зазнала масового голоду. Жахливим злочином проти народу став штучний голод, який за механізмом творення і страхітливими наслідками слід занести до книги трагічних дат в історії людства. Він живе у пам'яті очевидців, жагучим болем відгукується у їхніх серцях.

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Країна втратила тоді мільйони своїх дітей. 

Людська пам'ять – це нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Там багато сторінок вписано кривавими і чорними кольорами.

Геноцид українців шляхом рукотворного голоду є злочином, який не має терміну давності та забуття.

28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні», згідно з яким Голодомор був визнаний геноцидом українського народу.

26 держав світу визнали голодомор актом геноциду проти українського народу. Світ розуміє, засуджує і солідаризується з українським народом.

З нагоди цієї сумної дати та з метою вшанування пам’яті безвинно замучених голодом та репресіями мільйонів українських людей, в бібліотеці нашого університету був проведений вечір-реквієм «Скорботна свічка пам’яті святої», де були присутні курсанти першого та другого курсів факультету цивільного захисту ( групи: ЦЗк 21-111, ІЗП-113, ЦЗк 20-121, ЦЗк 20-122).

Сценарій вечора пам’яті включав в себе тематичну презентацію, історико-літературну композицію, відеоролики з історичними документальними фільмами та спогадами живих свідків про голод 1932-1933 років. Курсанти вшанували пам’ять мільйонів безвинно загиблих українців хвилиною мовчання.

1

2

3

4

5

6

7