«І слава їх встає не вмерши,
Ятрить крізь відстані і час.
Було їх триста... Триста перший –
І ти, і я, і кожен з нас».

Петро Шкраб’юк

 

    Своє право бути вільною, незалежною державою українці відстоювали впродовж багатьох століть.
 

    29 січня цього року виповнюється 103 роки відтоді, як у бою під станцією Крути загинули 300 київських студентів і гімназистів, посланих туди Центральною Радою. Ця подія довго замовчувалась, а нині подається, як одна з героїчних сторінок вітчизняної історії.
  

   29 січня у нерівний бій з чотиритисячним підрозділом Червоної гвардії вступив нечисленний загін із юних оборонців української державності.. Ці події назавжди вкарбувалися в пам’ять поколінь українців, як бій під Крутами. Тоді курсанти , студенти та гімназисти виконали наказ командування і зупинили стрімкий наступ ворога , що дало змогу нашій делегації укласти Берестейський мирний договір, який пізніше врятував молоду українську державність.
  

   Утім під час бою близько 30 хлопців потрапили в полон до більшовиків і були жорстоко і холоднокровно страчені.
   Вшановуючи пам’ять захисників Української Народної Республіки, що власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху, бібліотека провела низку заходів.
 

   Присутні на хвилі інформації «Подвиг під Крутами – символ національної честі» курсанти взводу: ПГПБ 21-211 та ПГПБ 18-241 поринули у непросту історію власного народу. Переглянули документальний фільм, ознайомились з матеріалами тематичної книжково-ілюстративної виставки.
 

   Глибше зануритись в тематику, через століття відчути подих однієї найбільш з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань покликаний бібліотечний захід.

  Працівники бібліотеки закликали курсантів не забувати ціною яких неймовірних зусиль та трагічних втрат Україна заявила про своє право бути вільною та незалежною державою.

 

1 1

1 2

3

4

5