Указом Президента від 24 серпня 2021 року № 423 День Української Державності запроваджено на утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення, а також для протидії російській дезінформації та історичним фейкам про буцімто єдність походження українського та російського народів.

 

Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира. Який  не тільки сам навернувся до християнства, але й посприяв тому, що християнство стало державною релігією Київської Русі. У зв’язку з цим 28 липня в Україні — державне свято — День Хрещення Київської Русі.

  Народився майбутній князь 954 року в Києві. Період його князювання в Києві тривалий — 35 років — від 980 до 1015 року.

Після свого хрещення Володимир наказав киянам хреститися, а поганських ідолів скинути у Дніпро. Якщо хрещення киян відбулося більш-менш без насильства, то в інших удільних князівствах, як згадує літопис, княжі воєводи хрестили мечем і вогнем.

        Саме у Києві, у момент першого Хрещення нашого народу князем Володимиром, народилася східнослов'янська православна цивілізація. І саме Київ став містом-основоположником історичної, культурної, моральної й духовної епохи в житті  всіх слов'янських народів, центром християнства, центром духовного збагачення.

Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної писемності. Давня Русь успішно долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору. Її державотворчі традиції продовжили, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна. Саме на вшанування видатного державотворця Київського князя Володимира Великого у День Хрещення Київської Руси–України – 28 липня – встановлено День Української Державності.

Святкуючи його, ми засвідчуємо також і повагу до Тараса Шевченка, Миколи Костомарова, Володимира Антоновича, Михайла Драгоманова, Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Грушевського, інших знаменних представників і представники національної еліти і борців за державність та незалежність України. В основу концепції державних заходів до Дня Української Державності закладено ідею тяглості та спадкоємності тисячолітніх державотворчих традицій України від Русі до сьогодення.

Колектив бібліотеки вітає всіх Вас з Днем Української Державності та з Днем Хрещення Київської Русі-України! Щиро бажаємо миру, здоров’я та благополуччя в родинах.

крещение

 

новая выставка

 

Використані джерела:

 

http://kievcity.gov.ua/news/26628.html

 

https://risu.ua/sogodni-svyato-volodimira-velikogo-ta-den-hreshchennya-kiyivskoyi-rusi-ukrayini_n120335

 

https://szenki.in.ua/index.php/natsionalno-patriotychne-vykhovannia/417-pershyi-urok-2013-2014-navchalnoho-roku-plan-konspekt

 

https://www.slovoidilo.ua/amp/2022/05/31/novyna/suspilstvo/ukrayini-zyavylosya-nove-derzhavne-svyato

 

https://obolonska-gromada.gov.ua/news/1658124785/