Святковий день - двадцять четверте  серпня,

Так хочеться усмішок і пісень.

 Віднині Україна незалежна,

Запам’ятайте, люди, світлий день!

Ю.Шкрумеляк.

  

     Історію України прийнято відраховувати з моменту створення Київської держави в 9 столітті. Після занепаду цього державного утворення і розпаду на дрібні князівства у 17 столітті утворюється Козацько – Гетьманська держава, яка проіснувала до кінця 18 століття, після чого, аж до 20 століття, незалежної української держави не існувало.

   Дати, які укріплюють нації, виражають дух народу, символізують його славне минуле, сьогодення й майбутнє. До їх числа, безсумнівно, відноситься і День Незалежності України, що відзначається щорічно 24 серпня. Напередодні Дня Незалежності України 23 серпня ми відзначаємо День Прапора.

    Одними із перших країн, які визнали незалежність України стали Литва, Латвія, Естонія, Чехословаччина, Ізраїль, Болгарія, Угорщина. Пізніше Великобританія, Франція, Німеччина. До кінця 1992 року суверенітет української дежави визнало 90 країн.

     31 рік незалежності – це справді знакова подія.Тому, що Україна – молода країна з багатовіковою історією.

   Упродовж сторіч мільйони українців боролися за здобуття незалежності, пройшли через зради, війни, голодомори. А здобувши таку омріяну свободу і державність, уже покоління наших сучасників було змушене відстоювати свободу та європейський вибір на революціях, а згодом зі зброєю в руках захищати суверенітет і територіальну цілісність Української держави від зазіхань північного сусіда.

   Незважаючи на порушення територіальної цілісності з боку агрессивного російського сусіда, Україна залишилася вірною демократичним цінностям. Україна – це наша земля, рідний край, наша країна з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, і зрозуміло, мудрими, талановитими людьми. Це велика держава, і живуть у ній різні люди. І всі вони знайшли у нашому краї свою батьківщину.

Не буде в світі місця війнам,

Не буде зла і ворогів.

Весь світ заллємо ми любов’ю,

Весь світ купатиметься в ній.

Як в чистих водах, світлім Сонці

В любові, щасті і добрі.

МИ УКРАЇНЦІ у своїй сторонці

І щастя буде на Землі !

Юрко Шкрумеляк.

незалежн1

     

незалежн

 

незалежн2

 

Колектив бібліотеки вітає вас всіх з Днем Незалежності України. Бажаємо вам міцного здоров’я, щастя, процвітаючого життя в Україні.

      Слава Україні! Героям Слава!

Використані джерела: https//naurok.com.ua.

                                      https://cultua.org>scenarios.