Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  „Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні“, освітній процес у 2022/2023 навчальному році розпочнеться 1 вересня у День знань та триватиме до 30 червня 2023 року.  Цього дня, також заведено святкувати День знань.     

     У давнину 1 вересня відзначалося як свято жнив.

     За багатьма джерелами історія початку учбового року бере начало в Нікеі в 325 році, коли римський імператор Констянтин Великий, зібрав перший Вселенський Собор. Одним із важливіших рішень цього Собору було те, що дата 1 вересня вважалася початком нового року.

     Україна та ще 122 країни розпочинають навчальний рік 1 вересня, діти ще 43 країн йдуть до школи 1 січня, а у 16 ​​державах початок навчального року припадає на березень.

    У перший осінній день по всій країні в навчальних закладах лунають перші дзвінки, сповіщаючи про початок нового навчального року. Крім того 1 вересня починають заняття і в середніх спеціальних і вищих закладах. У цих закладах, як правило проводять урочисті збори тільки для першокурсників.

   Це дуже прекрасна можливість для викладачів  і керівництва побажати своїм підопічним удачі, терпіння, яскравих перемог.

   Дорогі наші курсанти і студенти, наш університет знову відкриває привітні двері для вас. Ви, хтось вперше, а хтось знову поринете в незвідані раніше таємниці вже уподобаних  предметів і поринете в захоплюючий вир новин і дисциплін. День знань і майбутній навчальний рік стане для вас однією важливою сходинкою на шляху до бажаного успіху.   

   Колектив бібліотеки бажає всім  вам, удачі в навчанні, міцного здоров'я, мирного неба. З новим навчальним роком! Хай вам щастить!

1 сентября 1

 

 

Джерела:

https://fakty.ua/405905-den-znanij-nikto-ne-otmenyal-stalo-izvestno-kogda-nachnetsya-i-zavershitsya-uchebnyj-god-v-ukraine 

https://meta.ua/uk/news/society/53469-den-znan-2022-istoriya-ta-tsikavi-fakti-pro-1-veresnya/ 

https://kalyna.store/1-veresnja-den-znanj 

https://novyny.live