Хто пожежником працює,
Той завжди людей рятує.
І дорослих , і малих,
І старих, і молодих.
        Сергій Усенко

    З давніх часів вогонь – друг людини. Він допомагав готувати їжу, захищав від хижаків, рятував від холоду, давав світло і тепло. Проте вогонь із друга може перетворитися на нещадного ворога. Історія налічує багато трагічних випадків, коли під час пожежі зникали цілі міста та їх населення. Оберігати державу та її громадян від пожеж і надзвичайних ситуацій завжди було благородною справою.

    Згідно Указу Президента від 12 вересня 2008 року  встановлено свято – День рятівника.  Дата вибрана не випадково – 17 вересня. В цей день відзначається православне свято Ікони Божої Матері «Неопалима Купина», яка захищає пожежників.

    Державна служба із надзвичайних ситуацій України недаремно має гасло «Запобігти. Врятувати. Допомогти». Воно відображає нелегкі будні рятувальників.

    Попередження та ліквідація пожеж, різного роду аварій, катастроф, стихійного лиха, знешкодження боєприпасів, рятування людей на воді, під час дорожньо-транспортних пригод – це далеко не повний перелік завдань рятівників.

    Ставлення до рятівників змінилося з початком війни. Тепер їх називають військовими без зброї. Їхня праця була завжди важливою, а під час війни, тим більше. Вони рятують життя та ліквідують наслідки ворожих обстрілів.

    Вони, як янголи-охоронці оберігають наше життя. Захищають нашу країну невтомною працею та самовідданістю в умовах військової агресії з боку Російської Федерації.

    Варто нагадати, що за будь-яких обставин надзвичайної ситуації слід діяти усвідомлено, не панікуючи, виконувати вказівки працівників рятувальних служб.

     Мета наших бібліотечних заходів з нагоди професійного свята – формування позитивного ставлення  у читачів до професії рятівника, фізичного вдосконалення, готовності у будь-який час стати на захист інтересів своєї країни.

     Дорогі рятувальники! Вітаємо  усіх Вас з Днем рятувальника! Бажаємо всім професіоналам своєї справи – благородства, чуйності, безпеки і пильності. Нехай в будь-якій ситуації надійним буде плече товариша, міцним здоров’я і загартованими нерви. Благополуччя вам, злагодженості в роботі, чудової технічної бази та особистісного зростання!

    Нехай ваше життя буде сповнене добра і щастя, адже ви, як ніхто інший , знаєте цінність людського життя.

рятів1

 

рятів2

 

Джерела: 

https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=211

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3317180-sogodni-v-ukraini-vidznacaut-den-ratuvalnika.html 

https://pol.dcz.gov.ua/anonspodiya/17-veresnya-den-ryatuvalnyka 

https://delyatynska-gromada.gov.ua/news/1568700707/