Встають і відходять в легенду
Пророки завітів нових.
І ризи у них із брезенту,
І каски, як німби, у них.
   Борис Олійник   

     26 квітня 1986 року...Ця дата надовго залишиться в пам’яті людства. Аварія на Чорнобильській АЕС стала новою крапкою відліку в історії атомної енергетики.
      В сурові та напружені дні ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС висвітились риси людського характеру – мужність, самовідданість, вірність своїй справі, стійкість духу. В тих жахливих умовах люди діяли героїчно, ціною неймовірних зусиль, ціною життя приборкали вогняну стихію, рятували випромінюваних, поля, сади, техніку...Так починався літопис всенародного подвигу, в результаті якого аварійний реактор був закритий саркофагом, створені умови для функціонування непошкоджених блоків. Самовідданий подвиг тисяч рядових працівників не дозволив змінити хід історії. Він і сьогодні не меркне ні від часу, ні від змін на політичній арені, не стирається з пам’яті, не забувається під натиском нових інформаційних потоків.
     З часів аварії залишилися в основному документальні свідчення. Саме це дає змогу нашим читачам показати справжнє обличчя учасників двобою – розбурханого атома, та тих, хто став на перепоні його свавіллю.
     14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (Указ №945/2006, підписаний Президентом 10 листопада 2006 року). Справа в тому, що 14 грудня 1986 року було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС.
      Досвід України по закриттю ЧАЕС – унікальний. Він має стати прикладом для усього світу, аби подібне лихо не повторилось.
     Чорнобиль для нас ніколи не стане минулим. Величний подвиг здійснили всі, хто брав участь у ліквідації наслідків вибуху. Від усього серця зичимо героям – ліквідаторам міцності духу, здоров’я, впевненості у завтрашньому дні.
    Люди! Пам’ятаймо: дата чорнобильської катастрофи - одна з найчорніших днів Землі. Пом’янемо усіх, кого вже спалило адське ядерне полум’я, потурбуймося про тих, хто захистив від чорнобильської атомної коси планету, аби вона жила вічно!

черноб 2022 2 1черноб 2022 2 2

Використані джерела:

http://xplb47.ptu.org.ua/wp-content/uploads/2020/12


http://school57.edu.kh.ua/novini_shkoli/id/2768/vn/14-12-2020

https://naurok.com.ua › calendar 

https://mala.storinka.org