«ЯК НЕМА БЕЗ НЕБОЗВОДУ,
ЯК БЛАКИТІ БЕЗ СОНЦЯ НЕМА
ТАК І МОВИ НЕМА БЕЗ НАРОДУ,
І НАРОДУ БЕЗ МОВИ НЕМА.»

Володимир Забаштанський

 

   Мова – це серце і душа народу. Кожен народ має свою мову і прославляє її. Народна мудрість говорить: «Рідна мова дорога людині як саме життя».
21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року в Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання бенгальської мови. Відтоді в Бангладеші цей день став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато часу. Аж у 1999 році на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було прийнято рішення про відзначання Міжнародного дня рідної мови, а, починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в Україні. Кожна людина має завжди пам’ятати хто вона, звідки родом, де її коріння, знати свою мову, любити її, цінувати, збагачувати, берегти та передавати нащадкам.
Інколи окремим народам важко вдається відстоювати право на використання власної рідної мови.
  Жодній мові світу не було так тяжко, як українській. Нашу мову принижували, не давали їй розвиватися, неодноразово забороняли, знищували навіть букварі, щоб українські діти не могли вивчати рідну мову. Протягом багатьох років українська мова, пісні та книги були заборонені. А робилося це ось з якою метою: якщо знищити мову, зникне і сам український народ, не існуватиме Україна як держава.
   Нарешті українська мова посіла почесне місце серед інших мов світу, тому що стала державною. Про це записано в Основному Законі України – Конституції, яка була прийнята на V сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 року. Стаття 10 засвідчує, що «Державною мовою в Україні є українська».
  Рідна мова – це скарбниця народної мудрості, криниця живої води, невичерпне джерело добра, нескінченна річка слів, струмок надії. Українська мова – це мова віршів, пісень, казок, прислів’їв, приказок, скоромовок, легенд нашого краю. Це наше багатство.
Скільки у мові є чарівних слів, від яких тепліє на серці, коли чуєш їх чи промовляєш сам.
 

Наша бібліотека запрошує усіх бажаючих до читання. Читайте книги, збагачуйтесь духовно. Бібліотека Вам завжди допоможе!

 

Використані джерела:
https://osvitanova.com.ua/posts/2982-40-virshiv-pro-ukrainsku-movu
https://www.google.com/search?q=%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1%8E%D0%BD%D0%BA%D0%B8+%D0%B4%D0%BE+%D0%B4%D0%BD%D1%8F+%D1%80%D1%96%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D1%97
https://vseosvita.ua/library/vihovna-godina-mova-moa-ridna-mova-solovina-914.html
https://nenc.gov.ua/wp-content/uploads/2016/02/21-02.pdf

мова3

 

мова2

 

мова1