Непохитні традиції й славу
Будем гідно нести крізь життя
Адже нам довіряє держава
Сьогодення своє й майбуття
Україні уклін і слава,
Слава кращим її синам
Альма-матері рідній слава
І безстрашним рятівникам!
Гімн НУЦЗУ

     Ми з вами стали учасниками та сучасниками величної події – 95-річчя з моменту заснування НУЦЗУ. Історія заснування університету отримала свій початок у вже далекому 1928 році, і назва з вимогами часу постійно змінювалася - від Всеукраїнських пожежно-технічних курсів до університету. Враховуючи загальнодержавне і міжнародне визнання результатів діяльності університету цивільного захисту України, його вагомий внесок у розвиток національної освіти і науки 1 грудня 2009 року указом Президента України №990/2009 университету присвоєно статус національного.
  Освіта завжди розширює світогляд, дає напрями для творчого мислення та вирішення складних задач.За цей час пройдено значний шлях. Серед навчальних закладів пожежно-рятувального профілю наш університет має великий авторитет не тільки в Україні, але і за кордоном. 28 липня 2023 року на офіційному сайті www.webometrics.info оприлюднений рейтинг закладів вищої освіти України за показниками міжнародного рейтингу університетів світу. Серед 300 кращих, представлених у ньому, Національний університет цивільного захисту України досяг найвищих показників у системі підготовки кадрів, посівши 69 місце.
   На велику шану заслуговують ветерани, бо саме їм випала доля творити історію університету. Слова подяки професорсько-викладацькому складу, які зробили вагомий внесок у підготовку понад 30 тисяч кваліфікованих фахівців, необхідних нашій державі та світу. Наша гордість - випускники; ті, хто з гордістю і повагою несуть ім’я НУЦЗУ.
   З початком повномасштабного вторгнення рф в Україну працівники університету виїжджають на ліквідацію наслідків ворожих прильотів та інших надзвичайних ситуацій. А у вільний від служби або роботи час волонтерять і піклуються про ветеранів та людей похилого віку, людей з обмеженими можливостями, а також маленьких харків’ян, надаючи їм матеріальну та психологічну підтримку й допомогу. Працівники та курсанти НУЦЗ України допомагають захисникам та захисницям нашої держави, а також цивільним людям, – здають кров. На жаль, з початком війни 19 випускників університету різних років загинули під час виконання службових обовʼязків, віддавши своє життя у боротьбі з російськими окупантами за незалежність і територіальну цілісність України.
   Про інтелектуальний та духовний розвиток вищого навчального закладу відповідає такий підрозділ, як бібліотека.
   Своє існування бібліотека університету започаткувала задовго до дати своєї офіційної регістрації. На перших роках навчання на Всеукраїнських пожежно-технічних курсах постала необхідність придбання та користування спеціальною пожежно-технічною літературою. Першими збирачами та бібліотекарями були Шевцова О.П., Абутова М.П., Дитяткіна Н.П., Соколовський О.Є. У 50-60-ті роки ХХ століття відбувається інтенсивне поповнення бібліотечного фонду. Створення власних підручників та навчальних посібників, написаних викладачами і командирами, було одним із напрямів професіонального розвитку ХПТУ. Завідувачами бібліотеки в різний час були: Чевчунова Є.Т., Дегтярьова А.С., Кривошея Н.О., Бараннік Н.В. У січні 2023 році колектив бібліотеки очолила Повелиця Н.П.
   Головною метою діяльності є популяризація літератури серед здобувачів вищої освіти, формування їх світогляду, допомога усім читачам у задоволенні особистих інтересів, потреб, запитів тощо.
   Важливим напрямом у роботі бібліотеки НУЦЗУ був і залишається той, що сприяє формуванню культури і інтелекту, широкого світогляду майбутніх фахівців шляхом проведення уроків мужності, літературно-музичних вечорів, вечорів пам’яті, читацьких конференцій, презентацій нових надходжень, книжкових виставок.
   Але з’явилися нові виклики. Онлайн навчання вимагає онлайн доступу до бібліотечних ресурсів. І на вимогу часу активізується робота щодо наповнення електронної бібліотеки підручниками, посібниками, монографіями тощо. Постійно поповнюється репозитарій. Зараз бібліотека має змогу виконувати індивідуальні замовлення читачів, якщо виникає необхідність оцифрувати конкретну інформацію, яка існує в фонді лише в друкованому вигляді. Працівники бібліотеки маєть змогу дистанційно задовольнити запити читачів на пошук інформації у періодичних виданнях, довідниках, енциклопедіях, підручниках, навчальних посібниках, електронних ресурсах тощо.
   За 95-річний шлях становлення і розвитку університет підтверджує, що має свою багаторічну, сповнену героїчними подіями історію, славні традиції, своє ім’я, свою яскраву сторінку в історії нашої незалежної та незламної держави.

 

 З цього приводу в читальній залі бібліотеки розгорнуто тематичну виставку, на перегляд якої ми радо запрошуємо всіх охочих!!

95 років

 

95 років 4