Велична і свята, моя ти Україно,
Лише тобі карать нас і судить.
Нам берегти тебе, Соборну і єдину,
І нам твою історію творить!

Ліна Костенко

 

 

 

  Україна – це земля, де ми народилися і живемо, де живуть наші батьки, де жили наші предки.
 

Складною і бурхливою була і досі є доля України. Топталися по ній орди чужинців, ворожі пазурі роздирали її тіло. Українцям і сьогодні доводиться відстоювати незалежність та соборність України. Але вона вистояла тоді, то ж вистоїть сьогодні, залишиться єдиною, соборною та незалежною.

Щороку 22 січня український народ із вдячністю згадує тих героїв, які словом і багнетом намагалися відродити незалежну соборну українську державу. Саме в цей день в нашій країні відзначається День Соборності.

 22 січня 1919 року було проголошено Акт возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Саме тоді український народ, що був розділений, визволився з неволі і отримав можливість об’єднатися на своїй землі. Також 22 січня 1918 року був прийнятий 4 Універсал Українською Центральною Радою, яким проголошувалася повна незалежність УНР. Це був важливий крок до становлення сучасної української держави.
 

День Соборності України - це нагадування про те, що сила нашої держави - в єдності українських земель. Ця дата є знаком споконвічної мрії українського народу про незалежну, соборну, національну державу.

 

Запрошуємо Вас, шановні читачі, до перегляду книжкової виставки!

 

Використані джерела:
https://www.facebook.com/school2vr/posts/148762472496203/
https://tsn.ua/ukrayina/den-sobornosti-ukrayini-privitannya-u-virshah-i-listivkah-istoriya-svyata-tradiciyi-1949278.html

 

соб23 2

соб23 1

соб 3