Травень
8 травня - День пам’яті та перемоги над нацизмом
Цього дня вшановують пам'ять людей, які загинули у Другій світовій війні.
9 травня- День Європи
9 травня Україна ,вперше, разом з ЄС відзначає на державному рівні День Європи, з метою зміцнення єдності народів , забезпечення миру, безпеки й стабільності на Європейському континенті.
11 травня - День матері в Україні
День матері - одне з найзворушливіших свят, адже мама-найрідніша людина, яка завжди підтримає, зрозуміє, пробачить і любитиме щиро та безумовно, незважаючи ні на що.
15 травня -Міжнародний день сім’ї – День вишиванки
З сім'ї починається життя людини, тут відбувається формування її, як громадянина. Вона є джерелом любові, поваги, солідарності та прихильності, те, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. В це свято принято дарувати теплі слова та подарунки членам своєї родини, а також проводити час разом.
У травні, коли природа просинається від довгого зимового сну, розцвітають маки на святковому вбранні українців. Вишиванка не просто красиве вбрання, це – уквітчана українська душа, красива, багата, наповнена любов’ю до всього світу.
Свято вишиванки - неймовірний день для українського народу. Тисячі людей підтримують одну з найголовніших традицій наших пращурів, одягаючи рясно вишиті сорочки.
17травня - День науки
Кожного року третьої травневої суботи Україна відзначає професійне свято наукових працівників –День науки в Україні . Метою якого, є подяка науковим співробітникам за їхню працю, посилення ініціативи вчених та наукових установ, наголошення на важливості наукової діяльності для країни, вшанування досягнень українських вчених.
18 травня - День пам’яті жертв політичних репресій
День пам'яті жертв політичних репресій щорічно відзначають з 2007 року. Цього дня вшановують людей, життя яких забрав радянський тоталітарний режим.
24 травня - День слов’янської писемності і культури
У травні в Україні традиційно відзначають День слов'янської писемності і культури, вшановуючи творців слов’янської абетки святих Кирила і Мефодія. У наш час, до цього дня присвячують наукові форуми, виставки, книжкові ярмарки, поетичні читання, та інші культурні заходи.
28 травня - Всеукраїнський день краєзнавства
З метою поглиблення дослідження та популяризації історії, культури, мови, звичаїв і традицій українського народу, залучення до вивчення та пізнання рідного краю широких верств населення VI зїзд Національної спілки краєзнавців України, який відбувся 23 січня 2017 року, прийняв рішення про Всеукраїнського дня краєзнавства та його щорічне відзначення, 28 травня.
Літературні дати:
16 травня
130 років тому народився Тодось Осьмачка (ім’я при народженні Феодосій Стефанович Осьмачка, 1895-1962)- український письменник, поет.
Автор збірок «Круча», «Сучасникам», поеми «Поет», трьох повістей: «Старший боярин», «План до двору», «Ротонда душогубців». Через власні політичні погляди, висловлені у творчості, у 30-40 роках став жертвою «сталінських репресій». Через це, був змушений залишити Батьківщину та вирушити до Німеччини, а звідти - до США.
22 травня
185 років тому народився Марко Лукич Кропивницький (1840-1910) - письменник, драматург, театральний режисер і актор. З іменем Кропивницького пов’язано створення українського професійного театру.
Драматургічна спадщина М. Кропивницького: «Помирились», «За сиротою і бог з калитою, або ж Несподіване сватання», «Пошились у дурні», «Лихо не кожному лихо - іншому й талан», «Зальоти соцького Мусія», «Олеся» тощо.
Ювілеї видатних діячів:
22 травня
80 років тому народився Юрій Євгенович Рибчинський (1945) - український поет, драматург, сценарист, один із засновників сучасної української естрадної пісні.