Червень
6 червня - День журналіста
День журналіста - професійне свято всіх, хто створює новини, репортажі, аналітику, блоги, інтерв'ю, розслідування та щодня формує наше уявлення про світ.
Свято встановлено 25 травня 1994 року Указом Президента України на підтримку ініціативи делегатів I Всеукраїнського з'їзду редакторів газет і журналів.
Сьогодні, завдяки нашим журналістам, українці та світова спільнота можуть дізнатися достовірну інформацію про військові злочини, які скоюють окупанти та про подвиги українських військових.
15 червня - День батька
У третю неділю червня ми відзначаємо одне з найтепліших і світлих свят в календарі – День батька.
Тато для кожного з нас - це вихователь, захисник, вчитель і друг, якому ми завдячуємо базовими вміннями, життєвими принципами та цінностями. На допомогу люблячого батька діти можуть розраховувати завжди, незалежно від того, скільки їм років, а теплі згадки про цю найріднішу людину залишаються з нами на все життя і дарують підтримку в найтяжчі часи.
22 червня - День скорбо́ти і вшанува́ння па́м'яті жертв війни́ в Україні
Щороку, 22 червня, український народ вшановує світлу пам'ять мільйонів жертв загиблих у роки Другої світової війни, сучасної російсько-української війни, борців за незалежність України, жертв нацистських таборів та російських окупаційних військ.
28 червня - День Конституції України
Конституція України, ухвалена рівно 29 років тому, стала однією з основ, на якій ми будуємо сильну, демократичну та суверенну державу.
Треба завжди пам'ятати, що українці в часи жорстокої агресії росії проти України борються за те, щоб ми сьогодні могли жити у незалежній країні із своєю власною Конституцією, де кожен може вільно висвітлювати свої думки, мати права та свободи, чітко усвідомлювати та виконувати свої обов'язки.
Літературні дати:
130 років тому, (5 червня) народився Михайло Омелянович Яловий (псевдонім Юліян Шпол, 1895-1937) - український поет, прозаїк і драматург, громадський діяч. Літературна спадщина: казка для дорослих «Треба розжувати», збірка поезій «Верхи», оповідання «Три зради», комедія «Катіна любов, або Будівельна пропаганда» тощо. У 1929 році виходить найвідоміший твір Ялового, написаний у романтичному ключі - роман «Золоті лисенята».