21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи.

 

Революція гідності, охрещена кров'ю.

Хором земля й небеса

Благословенні до віку

Хто себе кров'ю вписав

В книгу безсмертя велику.

Якби сьогодні спитали, чому люди були на Майдані, вони б не говорити, про закони, бажання вступити до Євросоюзу чи не бажання об'єднатися у Митному союзі. Саме революція гідності змінила нашу свідомість. Ми нарешті відчули й усвідомили себе окремою самобутньою нацією, яка прагне мати власний шлях розвитку, звісно, не відокремлений від усього світу, але й не нав'язаний зовні, який ґрунтувався б на загальнолюдських цінностях. Тож відповідь була такою: «Ми стояли через мрію».

Напевно, тепер не знайдеться українця, якому невідомий час, коли писалася історія України кров'ю. Хтось відстоював своє право вибору на Помаренчевій революції, а хтось своє право на свободу на революції Гідності.

День Свободи і Гідності – це не свято, це день пам’яті про час, коли історія України писалася кров’ю нашої нації, час, коли мільйони українців виходили на Майдан Незалежності і кричали на повні груди про своє право на вибір і свободу з вірою, що почує весь світ, з надією на кращий час і умови для життя. Отож мирного неба тобі, Україно, міцного духу та невичерпної сили в боротьбі за право на свободу.

Слава Україні !

g4

g3

g2

g1