Микола Васильович Гоголь (Яновський) має древо роду розлоге, витіювате і вельми шляхетне. Серед його предків- славні гетьмани Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Іван Скоропадський; подільський полковник, а згодом і гетьман Правобережної України Євстафій (Остап) Гоголь – до речі, саме він став прообразом Тараса Бульби з одноменної повісті; козацькі старшини Лизогуби, Забіли, Палії, Трощинські, Танські та Косяровські...

 


Микола Васильович Гоголь народився 20 березня (1 квітня) 1809 року на Полтавщині, у містечку Великі Сорочинці, в гарній і талановитій українській родині .
Навчався майбутній письменник у Полтавському повітовому училищі, Ніжинській гімназії вищих наук.
У гімназії Гоголя вельми цікавили українські історія, звичаї, народна творчість. Ходив ніжинськими базарами, наслухав живу мову, записував фрази, а то й цілі сценки, уважно придивлялвся до колоритних українців та українок, які згодом стануть персонажами його творів.
Хто знає, як склалася би особиста і творча доля Миколи Гоголя, якби випало йому викладати у Київському унверситеті? Втім працювати довелося у Санкт-Петербурзькому, на кафедрі історії. Щоправда, недовго: за якийся час полишає професорську діяльність і поринає у світ драматургії.
Феномен Миколи Васильовича Гоголя вже понад 209 років притягує до себе увагу вчених-літературознавців з усього світу... Микола Гоголь залишив світові такий щедрий, сповне ний великою кількістю таємниць і символів спадок, що досліджу вати його будуть ще багато поколінь.
Цікавість до Гоголя з боку дослідників зумовлюється поєд нанням непоєднуваного як в самій постаті письменника, так і в змальованих ним образах; актуальністю піднятих ним проблем розуміння душі людини та суспільних взаємин; глибоким сим волізмом, джерелом якого великою мірою є українське етнокультурне середовище та українська релігійна традиція, в яких зрос тав письменник.
У стінах нашої бібліотеки читачі зможуть ознайомитись з літературними творами письменника .

IMG 522351a4768b2a3a96f8c9538e417950 V

IMG 777514ff8d64206c3917d84724d58ca2 V

IMG faa960d86a2ae2f01a6b348ac6f507ed V