26 квітня весь світ схиляє голову в пам'ять жертвам Чорнобильської катастрофи.

 

      «Чорнобиль. Без права на забуття» Під такою назвою у бібліотеки університету діє книжково-ілюстративна виставка, приурочена до річниці від дня найбільшої техногенної катастрофи ХХ сторіччя – аварії на Чорнобильській атомній електростанції, яка сталася у ніч з 25 на 26 квітня 1986 року і залишається найдраматичнішою та найважчою за своїми наслідками катастрофою в сучасній історії.

 

    Виставка відкривається фотоальбомом «Чорнобиль – поруч : Ейфорія. Катастрофа. Подолання. Пустка. Пам'ять» под. редакцией Б. Патона. У виданні використано: поезії Л. Костенко, О. Забужко, Б. Олійника, фрагменти виступів та прози О. Гончара, І. Драча, висловлювання вчених та державних діячів.

   Книга Н.П. Барановської «Україна – Чорнобиль –Світ: Чорнобильська проблема у міжнародному вимірі» - перша в українській історіографії спроба висвітлення масштабів Чорнобильської катастрофи та реакції на неї світової спільноти на основи використання широкого кола вітчизняних і зарубіжних джерел, зокрема недоступних в попередні роки архівних матеріалів.

    Катастрофа і зараз впливає на життя мільйонів людей. Та її масштаби могли б бути незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва учасників ліквідації наслідків аварії - наших співвітчизників. Ризикуючи своїм життям та здоров'ям, вони виконали свій обов'язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації
   Пожежним - ліквідаторам присвячується значна частина виставки. Це : «Чорнобильська катастрофа в документах, фактах та долях людей», «Чорнобиль. Книга пам’яті», « На межі...» та ін.

   Широке коло читачів не залишиться байдужим до книги Любові Сироти «Припятский синдром». Ця кіноповість - неймовірний спалах Любові, обпалює серце і душу. Пекуча сльоза матері, готової віддати себе за життя єдиної дитини.

   Виставка працює з 25 квітня