Харків — «перша столиця» — найбільше місто на східній Україні, адміністративний центр області, найважливіший науковий, індустріальний, транспортний і студентський центр країни, головний транспортний вузел Південносхідної Європи.

 

      Місто традиційно багатонаціональне: тут жили і живуть представники 111 національностей.
    День міста харків'яни святкують 23 серпня, адже саме 23 серпня 1943 року місто було звільнене від німецьких військ.
    Місто було засноване близько трьох із половиною століть тому. Історики вважають, що раніше на цій територі їбув хутір, або слобода козака Харитона, попросту — Харка. Про неї говорили: «Харкова слобода», «Харків хутір». Звідси й пішла назва нашого міста.
Харків розташований у мальовничій лісостеповій зоні.
    Ми маємо пишатися своїм рідним містом: адже Харків — значний промисловий і культурний центр.
Харків недаремно вважають осередком культури. У нашому місті є чимало театрів, концертних залів, музеїв, бібліотек.
   Наше місто — це багато широких вулиць, проспектів, бульварів. Найбільші з них — Полтавський шлях, Сумська, Московський проспект, проспект Гагаріна, Пушкінська та інші. Центральні міські вулиці — красиві та гамірні. По них завжди рухається багато транспорту.
   А ще в нашому місті є майдани та парки відпочинку. Центральний майдан — майдан Свободи. Він дуже великий: найбільший в Україні та один з найбільших майданів Європи. На майдані Свободи відзначаються різні свята, наприклад День Незалежності, День міста.
Харків багатий на пам’ятники архітектури.
   У нашому місті є великий вибір вищих навчальних закладів: інститути, академії, університети. У них навчаються тисячі студентів. Тому Харків можна назвати ще й містом студентським.
   Харків прославили багато наших видатних земляків: письменник Григорій Квітка-Основ’яненко, актори Леонід Биков і Людмила Гурченко, спортсменка Яна Клочкова...
   Запрошуємо всіх бажаючих до бібліотеки ознайомитися з книжковою виставкою з нагоди Дня міста.
   Любіть своє місто, цікавтися історією, сучасним життям Харкова, гідно несіть ім’я харків’янина!
Щиро вітаємо з Днем міста!