Аварія на ЧАЕС — найбільша техногенна катастрофа за всю історію ядерної енергетики у світі, яка змінила радіаційну обстановку, екологію, долі людей не тільки на європейському континенті, а й у всьому світі.

 

      Минуть роки і десятиліття, а чорний день Чорнобильської трагедії все одно хвилюватиме людей – і тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, і тих, хто народиться далеко від скривдженої землі. Цей день завжди об’єднуватиме всіх живущих одним спогадом, однією печаллю, однією надією.
    Українське містечко Чорнобиль, що потопає в зелені, у вишнях та яблунях. Спокійний , неквапливий, доброзичливий світ. Здалося , що тут гармонійно поєдналися краса поліської природи і сховані в бетон чотири блоки АЕС.
    В ніч з 25 на 26 квітня 1986 року час уже став далеко не мирним, а бойовим і аварійним.
   Біда відгукнулась болем у серцях мільйонів людей. Наша країна вперше відчула на собі таку грізну силу, як ядерна енергія, що вийшла з-під контролю.
    Чорнобиль – це історія. Ми повинні не тільки пам’ятати про це, але все робити для того, щоб трагедія не повторилась. Всі ми повинні відповідати за свої вчинки, не бути байдужими і безвідповідальними.
    Трагедія ввійде в історію, в усі хроніки людства як рана на тілі України. Надто дорого заплатили і ще заплатимо за Чорнобиль. За кілька днів людство зробило крок з епохи до атомної в епоху незвідану.
    З нагоди скорботної дати Чорнобильської трагедії курсанти 2-го курсу ЦЗ відвідали бібліотеку , прослухали бесіду «Чорнобиль не має минулого часу» та оглянули виставку літератури.