День Захисника України – це мужності й геройства свято.
І ми вклоняємося тим, хто літ тому назад багато і тим,
Хто нині з автоматом нам спокій береже і захищає мене,
І маму, і сестру, і брата – велику нашу всю родину –
Рідну, вільну Україну! 

 14 жовтня – значуща дата, яка щорічно переповнює гордістю та хвилюваннями серця мільйонів громадян нашої України. У цей день відзначають одразу чотири свята та пам’ятні дні, пов’язані з різними історичними подіями.

Православна церква святкує День Покрови Пресв’ятої Богородиці. З 1999 року, згідно з Указом Президента Леоніда Кучми, у свято Покрови відзначають і День українського козацтва. Також вже більш ніж півстоліття цей день вважається датою створення Української повстанської армії.

 А віднедавна в цей день було запропоновано святкувати ще одне свято, яке торкається душі кожного українця. Це свято - День Захисника Вітчизни, яке було встановлено Указом Президента України Петра Порошенка «…з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості».

 Цей день став не просто державним святом, а насправді всенародним святом и сьогодні ми з гордістю вшановуємо подвиг нескорених українців і висловлюємо слова щирої вдячності за подвиг і вірність України військовим Національної Гвардії та Збройних Сил України, всім людям, які захищали Соборність і незалежність України в 20 столітті і продовжують відстоювати її в 21 столітті.

Схилимо голови низько перед пам’яттю і подвигом славних синів України – героїв Небесної сотні і Героїв неоголошеної війни. Вічна пям’ять та слава полеглим Героям України!

Нехай ніхто не половинить, твоїх земель не розтина,

Бо ти єдина, Україно, бо ти на всіх у нас одна.

Одна від Заходу й до Сходу, володарка земель і вод –

Ніхто не ділить хай народу, бо не поділиться народ.

Нехай ніхто не половинить, твоїх земель не розтина,

Бо ти єдина, Україно, бо ти на світі в нас одна.

З нагоди усіх цих свят на пізнавальну годину до нашої бібліотеки завітали курсанти груп ПБ 19-211, ПБ 19-241, МПГПБ 19-211, ХТкс 16-243. Читачі оглянули книжкову виставку «Ми – нащадки козацької слави» та з увагою прослухали розповідь бібліотекаря.

Доброго та мирного неба над головою у цей святковий день!

1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7